Foto: Publicitātes foto
Oktobra nogalē ar viena vakara programmā apvienotām izrādēm skatītājus Rīgā, Ventspilī un Valmierā iepriecinās franču jaunā cirka mākslinieki. Izrādes "Ali" un "Bez vārdiem" 23. oktobrī 18:00 būs skatāmas Ventspils Teātra namā "Jūras vārti", 25. oktobrī 19:00 – Jaunajā Rīgas teātrī, bet 27. oktobrī 19:00 – Valmieras Kultūras centrā, portālu "Delfi" informē Latvijas Jaunā teātra institūta (LJTI) pārstāvji.

Kompāniju "les mains les pieds et la tete aussi" vada viens no šī brīža oriģinālākajiem jaunā cirka māksliniekiem Maturins Bolze - gaisa akrobāts un dejotājs, kurš, neskatoties uz savu izcilo tehnisko meistarību, nekad tukši ar to neplātās. Viņš tikai šķietami neuzkrītoši pierāda, ka viņa ķermenis atrodas ārpus gravitācijas likumiem un to klātbūtne ir svarīga tikai tādēļ, lai tos pārkāptu. Izrāde "Ali" ir Maturina veltījums draugam, tunisiešu akrobātam Hedi Tabetam, kurš cīņā ar kaulu vēzi ir zaudējis vienu kāju. Izrāde ir ļoti asprātīgs, aizkustinošs un meistarīgs stāsts par divu cilvēku draudzību un uzticēšanos, kuru, kā paši mākslinieki smejot saka, izpilda "divas galvas, četras rokas un trīs kājas". Šī pilnīgā klusumā veiktā virtuozā kustību partitūra ir himna drosmei, grācijai un dzīvei, kas pilda ar sajūtu, ka ikviena spēkos ir pacelties pāris centimetru virs zemes.

Izrādē "Bez vārdiem" francūzis Aleksandrs Frejs un kanādietis Frederiks Arseno no kompānijas "Un loup pour l'homme" radoši apvieno akrobātikas, laikmetīgās dejas, hiphopa un teātra elementus un ar saviem ķermeņiem izstāsta neskaitāmus stāstus par cilvēku attiecībām – maigumu, draudzību, sāpēm, vientulību un bailēm. Jaunie mākslinieki bez vārdiem runā par lietas būtību un brīnišķīgas mūzikas pavadījumā atklāj visas cilvēcisko attiecību šķautnes. 2005. gadā dibināto akrobātu duetu cirka pasaulē pamanīja, kad viņi ieguva galveno balvu Jaunā cirka talantu parādē Parīzē 2006. gadā un kopš tā laika izrāde "Bez vārdiem" ir iekarojusi skatītāju sirdis visā pasaulē.

Izrādes "Ali" un "Bez vārdiem" vieno tas, ka tās laikmetīgā valodā traktē akrobāta profesiju un izmanto augstākā līmeņa akrobātikas tehniku inovatīvu un jēgpilnu skatuves izrāžu radīšanai - stāsts un cilvēku savstarpējās attiecības tajās ir līdzvērtīgas mākslinieku tehniskajai virtuozitātei.

Viesizrāžu rīkotāji brīdina, ka izrādes nav domātas pavisam maziem bērniem... un zvēri un klauni tajās nepiedalās.

Biļetes var iegādāties izrāžu norises vietās, "Biļešu servisa" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!